13/07/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

У Білому Камені відбулась Арт-толока “Не згасайте, ясні зори…”

Арт-толока «Не згасайте ясні зори» запалила нові творчі таланти Золочівщини та стала довгоочікуваним промінчиком, що дарує надію на відродження Білокамінеччини.

25 липня пройшла мистецька арт-толока «Не згасайте ясні зори», присвячена відзначенню 210-тій річниці від Дня народження Маркіяна Шашкевича і приверненню уваги до історичної пам’ятки костелу Успіння Діви Марії (1613 р.). Захід «народився» завдяки перемозі проекту з однойменною назвою, що був ініційований місцевими активістами, до яких долучилась місцева влада і підприємці. Не змогли залишитись осторонь свята і представники ТОВ “Захід-Агро МХП”.

Виступи місцевих юних «зірочок», дефіле вишиванок, вироби з дерева та картини від Золочівський професійний ліцей, етно-майстер класи від Національний природний парк “Північне Поділля” і @Мальовнича Гавареччина, а також плетіння «підківок на щастя» з сіна від Наталі Ціж із Бужка та багато-багато цікавинок підготували для гостей організатори свята. Музичною окрасою програми став виступ гурту Львівські Музики, приїзд якого оплатив Благодійний фонд “МХП-Громаді”.

Окрім цього представники «Захід-Агро МХП» традиційно прийшли не з порожніми руками, а вручили голові Золочівської територіальної громади Ігорю Гринькову диплом про перемогу в двох проектах на конкурсі мікрогрантів МХП «Час діяти, Україно!». Цьогоріч перемогу отримав проект із модернізації опалення у Білокамінецькому центрі надання соціальних послуг та «Ендоскопія ЛОР органів – золотий стандарт отоларингології» для Золочівська Центральна Районна Лікарня.

Третім переможцем став проект на відновлення стадіону в селі Білий Камінь. Сертифікат на 49 999 грн на отримали староста громади Олександра Кіндрат та представник місцевої футбольної команди «Буг», яка тут тренується, Андрій Вітязь. 

На заході було також започатковано збір коштів серед гостей на придбання нової музичної апаратури (мікрофона, підсилювача, колонок) для місцевого Народний дім села Білий Камінь.

Керівник виробничого підрозділу Північний «Захід-Агро МХП», що базується у с. Бужок, Roman Sagatyy зі сцени пообіцяв: «Ми вітаємо ініціативу зі збору коштів на придбання апаратури, що дозволить нормально працювати місцевому будинку культури та залучати сюди молодь. У свою чергу обіцяємо подвоїти від підприємства суму зібраних коштів».

Велика кількість гостей, цікавих розмов, приємних зустрічей, дитячого сміху, народження нових ідей та домовленостей про партнерство вселяють надію у відродження Білокамінеччини, як її історичних надбань, зокрема, костелу, що зі слів старости буде включений у програму «Велика реставрація», так і сьогодення – підтримки молоді та забезпечення належних умов для роботи Будинку культури.

Приємно, що до свята долучились і «смачні» партнери – «Карпатська Джерельна» та місцевий виробник морозива «Златка», що дуже доречно у таку спекотну погоду забезпечили своєю освіжаючою продукцією учасників заходу.

Свята швидко завершуються і усі жителі Білого Каменю повертаються до звичного життя: представники влади – вирішувати нагальні потреби громад, аграрії – збирати врожай, підприємці – виготовляти та реалізовувати свою продукцію. Та гарні враження від свята надовго залишаться у серці та спонукатимуть кожного працювати на своєму місці для розвитку рідної Білокамінеччини! Сподіваємося, що даний захід стане щорічним і «ясні зори» Шашкевича запалюватимуться не один рік!

Тетяна Гембач-Копчик

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.