17/05/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

Штрафи за відсутність масок у громадських місцях: Уряд ухвалив законопроект

В Кабміні ухвалили законопроект щодо штрафів за відсутність масок у громадському місці

Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт Мін’юсту, яким пропонується посилити адміністративну відповідальність власників громадських установ і закладів, а також маршруток за недотримання маскового режиму відвідувачами й пасажирами.

«Світова практика показала, що своєчасні протиепідемічні заходи, зокрема карантинні, є ефективними в боротьбі з COVID-19. Так, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує Урядам заохочувати громадян до носіння масок в місцях, де є висока небезпека зараження і важко дотримуватись соціальної дистанції», – пояснив Міністр юстиції Денис Малюська.

Щоб не допустити зростання кількості захворювань та смертності, було розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

«На жаль, послаблення карантинних заходів  суспільством сприймається як скасування карантину. Серед населення України виникла стійка тенденція щодо нехтування рекомендаціями в частині носіння в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок. Крім того, в деяких магазинах, торгових центрах та громадському транспорті постійно ігнорують вимоги карантину та відсутній контроль уповноважених осіб стосовно допуску відвідувачів до таких місць в засобах індивідуального захисту або не вживаються заходи щодо можливого перебування особи в зазначених місцях без засобів індивідуального захисту», – констатував Міністр.

Зважаючи на таку ситуацію, наголосив Денис Малюська, необхідним є встановлення адміністративної відповідальності за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, та встановлення відповідальності для підприємств, установ, організацій, які порушили санітарне законодавство, а саме, здійснили пропуск, допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту або не вжили заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту.

«Встановлюємо спеціальну відповідальність за неносіння масок для громадян України і окремо – відповідальність юридичних осіб: власників будинків, споруд і громадського транспорту під час перебування громадян, які зобов’язані пропускати громадян у вказані приміщення лише за наявності масок. При цьому штрафи для фізичних осіб будуть істотно зменшені. Так, за загальними правилами карантину, які діють на сьогодні, штраф за відсутність маски для громадян складає 17 тисяч грн. Натомість законопроєктом передбачено штраф від десяти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян – це всього170-255 грн. Для посадових осіб розмір штрафу залишається незмінним. Водночас для юридичних осіб суми штрафів за недотримання маскового режиму будуть збільшені та становитимуть від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3 400 грн до 5 100 грн)», – зазначив очільник відомства.

Від редакції: Тексту законопроекту не опубліковано та його ще має прийняти ВРУ.  Про це повідомимо додатково.

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.