26/06/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

Подарунок від Нобелівського лауреата

Нобелівський лауреат Роальд Гофман подарував міському голові Золочева Ігорю Гриньківу власну книгу поезій «Constants of the motion».
– Це книга поезій, котрі сповнені спогадів про наш Золочів. Це дуже цінний для мене подарунок. З Нобелівським лауреатом Роальдом Гофманом ми підтримуємо дружні стосунки. Мені було приємно, коли під час його візиту у Золочів у 2015 році місто справило приємне враження, а спілкування із золочів‘янами сповнило серце теплими спогадами про дитячі роки. Пан Роальд висловив мені як кандидату на міського голову свою підтримку під час місцевих виборів у 2020 році. І я вдячний йому за ці слова підтримки.

Маємо одну спільну історію для українського, єврейського і польського народів. Трагічну історію, історію сповнену болю. Вона вчить нас пам‘ятати минуле, що ми не повторювали цього в майбутньому. Ми з повагою ставимось до поховань як українського, так і єврейського народів, бо в цьому і є культура нації.
Нагадаємо, американський хімік Роалд Гоффман народився у 1937 в єврейській родині, що мешкала у Золочеві. Після Другої світової війни родина вченого емігрувала до США. У 1981 році Роалд Гоффман отримав Нобелівську премію «за розробку теорії протікання хімічних реакцій», що значно розширює можливості для планування хімічних експериментів. У 2013 році він був серед інтелектуалів, що підписали звернення світової академічної спільноти на підтримку українського Євромайдану. Роалд Гоффман неодноразово відвідував Львівщину, востаннє – у 2015 році, – повідомив міський голова Ігор Гриньків.

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.