17/05/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

Місцеві вибори можуть перенести на наступний рік

Місцеві вибори можуть перенести на наступний рік. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомила депутатка Золочівської районної ради Леся Горгота, посилаючись на джерело у Верховній раді України.

“Друзі, котрі працюють у Верховній раді, говорять про велику ймовірність перенесення місцевих виборів на 2021 рік. Адже через ситуацію з коронавірусом депутати не встигнуть внести зміни у Виборчий кодекс України та в Конституцію України, а також оголосити вибори у відведений Законом термін. А якщо навіть оголошувати, то громади не встигнуть до виборів провести всі процедурні заходи до утворення ОТГ. Говорять про це і експерти з децентралізації. Очевидно, що так воно і буде. Вчора ймовірність зросла,” – написала Леся Зіновіївна.

Подібну інформацію опублікував у своєму блозі експерт з децентралізації Адріан Фітьо:

“Зважаючи на «підзавислу» з недоопрацьованим законодавством, по тяп-ляпівськи (за п’ять років) проведену «головну» реформу країни

Зважаючи на «підзавислу» з недоопрацьованим законодавством, по тяп-ляпівськи (за п’ять років) проведену «головну» реформу країни – реформування місцевого самоврядування, а від так і реформування медичної сфери, у зв’язку з цілковитими невизначеностями відносно пандемії коронавірусу є бачення щоб розглянути та широко обговорити можливість перенесення місцевих виборів.

Наприклад, у багатьох відсутнє розуміння про розмежуванню населених пунктів (так звані «матрьошки»), також відсутнє розуміння щодо утримання медичних закладів другого рівня, де взяти кошти на їх утримання, якою буде податкова база місцевих бюджетів і т.д.?

Як на мене потрібне кардинальне переосмислення децентралізаційної реформи і тотальне переосмислення того, як зробити території успішними, в першу чергу в економічному сенсі”, – йдеться в повідомленні експерта.

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.