17/05/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

Гавареччину відвідали Павло Клімкін та Василь Вишиванюк

Село Гавареччина відвідали екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін та дипломат і Почесний консул Угорщини у Прикарпатті Василь Вишиванюк в рамках міжнародного культурно-соціального в проекту «Таємниці України для тебе».  Під час відвідин Гавареччини гості мали змогу ближче познайомитись з історією краю та процесом виготовлення гаварецької кераміки. Окрім гончарства, наш  край цікавий туристичними маршрутами, то ж місцеві жителі Ігор Конашевич та Іван Луковський, котрі фанатично закохані у Гавареччину і цією любов’ю до рідного краю надихають своїх гостей, провели цікавий екскурс повстанськими стежками.

«Команда проекту «Таємниці України для тебе» відкривала таємниці створення гаварецької кераміки. Між двома туристичними центрами на Львівщині – Золочевом та Олеськом  – розташовується село Гавареччина із давньою історією та традиціями. Тут живуть хороші люди, щирі і працьовиті. Гавареччина, як на невеличке село, має дуже багато принад. Перш за все, це чорна, сива чи “задимлена” кераміка. Колись у селі було понад 70 майстрів, тепер їх менше 10, але вони продовжують ремесло та популяризують його серед туристів. Дякуємо народному майстру Івану Луковському за чудовий для нас майстерклас. А також завітавши сюди ви зможете зустріти вояків УПА, відвідати музей-криївку, схрон воїнів УПА, скуштувати давні страви, а своєрідна «машина часу» перенесе вас  у минуле і ви зможете доторкнутись до нашої історії. Дякуємо усім за екскурсію та чудову атмосферу. Вдячні сім’ї Романишин за запрошення та організацію заходу», – зазначив Василь Вишиванюк.  

На початку року в Україні стартував Міжнародний культурно-соціальний проєкт “Таємниці України для тебе”, метою якого є залучення громад до створення єдиної бази видів народних ремесел (особливості, історія походження, покрокова інструкція виготовлення), зібрання рецептів автентичної української кухні (історія походження страв та рецепти їх приготування), популяризація історичних, природних та культурних об’єктів із різних регіонів України (легенди, історія створення сіл/міст, цікаві розповіді про історичні та культурні пам’ятки).  Співорганізаторами проєкту є БО «Благодійний Фонд «Чисті Серцем» та Центр української культури у м.Таллінн.

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.