13/07/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

Проєкт «Енергія трав для енергії життя»

У Філії КЗ ЛОР «Грушківський психоневрологічний інтернат» (директорка Наталія Олександренко) розпочали виготовляти гідролати в рамках проєкту «Енергія трав для енергії життя» за підтримки ПРООН.

У вівторок, 27 лютого, тут відбулась презентація та тренінг з виготовлення гідролатів.

Наталія ДМИТРУК, представниця ГО «Гендерний креативний простір»:

– Це соціальний проєкт, спрямований насамперед на залученість жителів інтернату. Проєкт «Енергія трав для енергії життя» реалізовує ГО «Гендерний креативний простір» @ГО “Ґендерний креативний простір” / Gender creative space за підтримки Програми розвитку ООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» та за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини. Ми хочемо подякувати від нашої громадської організації за співпрацю, ми розуміємо скільки сил ви доклали, щоб організувати цей процес, це було додатковим навантаженням попри основну вашу роботу. Дуже радіємо нашому партнерству. Сподіваємось, що у нас будуть і інші проєкти.

Галина ЄРКО, одна із засновниць та голова правління організації»

– Дякую від ГО «Гендерний креативний простір» за вашу небайдужість, за ваше вміння працювати, відстоювати інтереси жінок. Жінки мають бути економічно самостійними. Ми раді, що ви долучаєтесь до економічних проєктів.

А далі було ще багато теплих слів, подяк, подарунків та сюрпризів.

ЩО ТАКЕ ГІДРОЛАТ АБО КВІТКОВА ВОДА?

На вигляд гідролат – це прозора лише злегка мутнувата водичка з вираженим запахом певної рослини. Через це помилково багато хто думає, що – це розчинена у воді ефірна олія. Це не вірно, бо ефірна олія у воді просто так не розчиняється, олія буде плавати на поверхні води. Але разом з тим гідролат та ефірна олія – це дуже близькі родичі. Можна сказати, їх варять в одному чані.

ЯКА ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ГІДРОЛАТУ?

Щоб отримати гідролат через рослинну сировину проганяють водяну пару після чого її охолоджують, щоб знову отримати воду, тобто гідролат. На поверхні отриманого продукту зазвичай є невелика кількість ефірної олії. Ефірна олія не розчиняється у воді, тому ці 2 речовини легко розділяються по різних посудинах.

По суті гідролат – це дистильована вода з розчиненими у ній рослинними екстрактами. Завдяки процесу дистиляції при якому всі бактерії гинуть гідролати можуть зберігатися деякий термін без консервантів. Зазвичай не більше року-півтора в сухому темному місці.

ЧОМУ ГІДРОЛАТИ НАЗИВАЮТЬ КВІТКОВИМИ ВОДАМИ?

Гідролат відомі людству тисячі років. Тобто в людства було достатньо часу щоб придумати більш милозвучну і зрозумілу більшості назву. Тим не менше квіткова вода не завжди квіткова бо може виготовлятися і з листя та навіть плодів окремих рослин. Часто можна зустріти гідролати розмарину, шавлії, цитрусових, петрушки та кропу та інші.

ЯК МОЖНА ЗАСТОСОВУВАТИ ГІДРОЛАТ?

Найчастіше гідролати застосовують для догляду за обличчям. В першу чергу їх застосовують замість тоніка для обличчя. Гідролати нормалізують рівень ph шкіри після вмивання. Окремі також помітно зменшують подразнення шкіри. Їх успішно застосовуються для зволоження обличчя перед застосуванням масел. Один з теперішніх трендів натурального догляду за шкірою – застосування олії замість крему для обличчя. Проте як відомо олія не зволожує шкіру, а лише допомагає втримати вологу всередині шкіри. Тому олія в комплексі з гідролатом показує завжди кращий результат, ніж сама лише олія.

Рекомендують застосовувати гідролати також для розведення глиняних масок. Використання його замість води дає помітно кращий ефект від застосування маски.

Окремі гідролати такі як розмарин, кропива, лаванда, імбир чудово підходять для догляду за волоссям. Гідролати містять екстракти, які зміцнюють волосся, посилюють блиск та прискорюють ріст. Квіткові гідролати також часто застосовують, щоб надати волоссю приємного запаху.

Гідролати можуть успішно додаватися для ванни. Вони нададуть приємного запаху та наситять воду корисними екстрактами. Найчастіше в такій ролі застосовують лавандову, трояндову, жасминову та неролієву воду.

Завдяки м’яким природнім ароматам можуть застосовуватися для ароматизації дому. Гідролати можна розприскати на рушники та постільну білизну, що надасть їм приємного запаху. При цьому вони абсолютно безпечні і для дитячої білизни також. Гідролати на відміну від ефірних олій безпечні для використання дітьми. Вони можуть додаватися в дитячі ванни, для ароматизації кімнати в якій спить немовля, для ароматизації білизни.

Фоторепортаж Ірина Домарецька

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.