17/05/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

14 жовтня у селі Гавареччина на території музею-криївки воїнів Української Повстанської Армії відбулись урочисті заходи

Вже традиційно у свято Покрови Пресвятої Богородиці та в 80-ту річницю створення УПА, 14 жовтня у селі Гавареччина на території музею-криївки воїнів Української Повстанської Армії відбулись урочисті заходи, покладання квітів та панахида, за участю гостей, священнослужителів, учнів Білокамінської школи та керівництва міста та району.

Одним з небагатьох місць, де збереглися історичні надбання, що передавалися з покоління у покоління, є Гавареччина. Поблизу нього у лісі розмістився музей-криївка воїнів УПА. Спочатку криївка виконувала роль бойового поста, хоча періодично тут проводилися зустрічі вищого командування УПА. Вона була чинною в період з листопада 1941 року по лютий 1947 року. Пізніше стала надбанням сім’ї Керницького, де він з дружиною у 1946 році 15 листопада оселився для ведення пропагандистської діяльності. Тут готувалися літературні матеріали: замінники бюлетенів з тризубами; листівки з відповідним текстом; інша подібна документація.

У ніч на 18 лютого 1947 року криївку викрили, того ж дня і героїчно загинув референт крайової округи ОУН Іван Керницький. Сьогодні навколо історичного місця споруджено меморіальний комплекс. Поряд з криївкою насипали символічну могилу, встановили дубовий хрест та пам’ятну таблицю з написом.

У музеї-криївці воїнів УПА зібрані унікальні експонати діяльності визвольного руху ОУН-УПА, які зробили значний внесок у боротьбі за незалежність України. Збережені деякі цінні документи антирадянського змісту. Відвідувачі мають змогу відчути атмосферу того часу завдяки точно відтвореному інтер’єру.

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.