13/07/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

У Львові відкрили перший експертний центр з питань неінфекційних захворювань

6 жовтня 2022, Львів — У Львові у межах україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я” відкрили Центр знань з питань профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань (НІЗ) та презентували онлайн-посібник для медіа, як комунікувати про неінфекційні захворювання, до загалу українців так, щоб це мотивувало людей жити здоровіше.

Центр створений на базі Львівського обласного центру громадського здоров’я і знаходиться за адресою вул. Костя Левицького, 14.

У центрі надаватимуть  експертну підтримку фахівцям області у питаннях неінфекційних захворювань, бути осередком для проведення навчання та розвитку персоналу, допомагатимуть поширювати сучасну доказову інформацію щодо НІЗ та здорового способу життя.

В Україні неінфекційні захворювання — це насамперед серцево-судинні та онкологічні захворювання, хвороби дихальних шляхів, цукровий діабет та психічні розлади є причиною 91% усіх смертей. Під час повномасштабної війни через погіршення доступу до медичної допомоги і ліків, неконтрольований стрес та зміни способу життя людей ризик виникнення неінфекційних захворювань підвищується, а у пацієнтів, які вже живуть з НІЗ, можуть виникати тяжкі ускладнення — наприклад, інфаркти, інсульти.

 «За результатами першого півріччя 2022 року у дорослих людей зросла кількість серцево-судинних захворювань, зокрема гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, і таких ускладнень, як інфаркти та інсульти. Серед осіб, які живуть з ПТСР більш поширені гіпертонія, стенокардія, тахікардія. Дослідження і гіркий досвід інших країн, що постраждали від збройних конфліктів, показує: щонайменше кожна 5 людина буде мати негативні наслідки для психічного здоров’я, а кожна 10 відчує ці наслідки на рівні середньої тяжкості або важкої хвороби. Варто не забувати про профілактику захворювань під час війни, щоби мати якісне життя та ефективно допомагати нашим воїнам», — зазначив Володимир Чорній, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.

Попри вагомий вплив неінфекційних захворювань на тривалість і якість життя людей, в Україні цій проблематиці приділено недостатньо уваги. Центр знань може стати тим осередком, який дозволить консолідувати фахівців та напрацювання у сфері НІЗ та підняти цю тему на вищий рівень.

 Координаторка з питань політики проєкту «Діємо для здоров’я» Катерина Римаренко розповіла: «Центр знань з НІЗ є своєрідною платформою для комунікації, обміну досвідом та знаннями серед фахівців громадського здоров’я, медичних та освітніх закладів, громад Львівщини. За підтримки проєкту “Діємо для здоров’я” Центр оснащено всім необхідним для проведення навчальних заходів онлайн та оффлайн: меблями, матеріалами та технікою. На базі центру вже було проведено декілька тренінгів з питань профілактики та контролю неінфекційних захворювань, управління стресом. Ми бачимо, що є великий запит на навчання з тем, які стосуються хронічних захворювань. Віримо, що цей простір допоможе об’єднати зусилля спільноти Львівщини задля збереження здоров’я місцевого населення, особливо груп підвищеного ризику».  

Загалом такі Центри функціонують ще у 3-х цільових областях проєкту — Рівненській, Полтавській, Дніпропетровській. Вони створені у межах україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я” за фінансової підтримки Швейцарії.

Адреса Львівського Центру знань з НІЗ — м. Львів, вул. Костя Левицького, 14

КНП ЛОР «Львівський обласний інформаційно аналітичний центр медичної статистики».

Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я» (Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні) має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності від НІЗ. Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). Проєкт реалізується на національному, регіональному (Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях) та територіальному рівнях (у 20 громадах).

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.