13/07/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

У жовтні відбудеться міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»: як взяти участь

«Вікі любить пам’ятки» – це найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини. В Україні він пройде вже в одинадцяте.

Мета проєкту – зібрати фото всіх пам’яток нерухомої культурної спадщини України, щоб потім використовувати їх для ілюстрації статей у Вікіпедії. Взяти участь у конкурсі можна з 1 по 31 жовтня.

З міркувань безпеки, в основних номінаціях організатори враховуватимуть лише фотографії, зроблені до 23 лютого 2022 року включно. Для участі потрібно завантажити у Вікісховище світлини пам’яток, що є у конкурсних списках. Важливо, що фото мають бути зроблені власноруч. Відео з пам’ятками також приймаються.

«Конкурс цього року має особливу важливість, бо через широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, з 24 лютого 2022 року сотні пам’яток були зруйновані й багато з них не підлягають відновленню. Щодня кількість руйнувань збільшується. Кожна світлина має вагому цінність для увічнення пам’яті про культурну спадщину нашої Батьківщини, її багатогранність та ідентичність», – йдеться у повідомленні на офіційному сайті фотоконкурсу.

Переможці конкурсу отримають цінні призи. Окремою номінацією відзначать авторів, що братимуть участь вперше. А десять найкращих світлин змагатимуться за першість на міжнародному рівні конкурсу.

Деталі за посиланням: https://bit.ly/3qvKHSc

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.