13/07/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

Тарифи на газ для населення не зростуть: результат засідання Конгресу місцевих та регіональних влад

Сьогодні на Конгресі місцевих та регіональних влад, який відбувся у Києві під головуванням Президента України Володимира Зеленського, найвищі особи держави, Кабінет Міністрів, «Нафтогаз України» та Президія Конгресу місцевих і регіональних влад підписали спільний Меморандум про збереження рівня тарифів, який є наразі.

Про це поінформував голова Львівської ОДА Максим Козицький, який взяв участь у Конгресі.

Документ підписали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Міністр енергетики Герман Галущенко, заступник керівника Офісу Президента Кирил Тимошенко, голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко, Голова Палати місцевих влад Андрій Садовий, заступники Голови Палати Борис Філатов і Сергій Сухомлин, а також виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Відтак побутові споживачі за річним контрактом отримуватимуть газ за фіксованою ціною – 7,96 грн/куб. А підприємства теплокомуненерго і ОСББ – за 7,42 грн/куб.

Також держава надаватиме матеріальну підтримку громадам, загальний розмір програмних субсидій – приблизно 12 млрд грн.

Як запевнив Прем‘єр-міністр Україна має накопичено 18 млрд кубометрів газу, що є більш ніж достатньо для безперебійного опалювального сезону.

«Також сьогодні нам повідомили, що тарифи на електроенергію зменшені. З 1 жовтня домогосподарства, які споживають до 250 кВт/год на місяць, будуть платити 1,44 гривні за кіловат. Мова йде про близько 80% українських сімей»,- зазначив очільник області.

Також на Конгресі обговорили питання питної води. Наразі Україна та держави Євросоюзу забезпечені питною водою на 60%. Мінрегіон розробив проєкт закону про загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки, яка має сприяти збільшенню якісної питної води для населення і зменшити кількість стічних вод. Тут йде мова про реконструкцію та будівництво нових об’єктів водопостачання і водовідведення.

Окрім цього, на 2022 рік до програми «Велике будівництво» планують включити будівництво нових очисних споруд на Одещині, проєкт закону передадуть до Верховної Ради, аби спільно розглянути фінансування програми.

Щодо реформи управління відходами, то Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та депутати ВР у найкоротший термін мають підготувати до другого читання та винести на голосування проєкт закону 2207-1д про управління відходами. Головна ідея проєкту закону – встановлення розширеної відповідальність виробника в ієрархії поводження з відходами.

Ще одне важливе рішення Конгресу – запропонувати Нацагентству залучити Київський національний університет імені Тараса Шевченка до проведення навчань представників органів місцевого самоврядування.

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.