17/05/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

Сьогодні, 1 листопада 2022 року, виповнюється 104 роки з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

Тоді, в далекому 1918 році, це була рішуча спроба нашого народу створити на етнічних українських землях колишньої Австро-Угорської імперії власну вільну державу.

ЗУНР проіснувала зовсім недовго, але навіть за такий короткий термін зуміла підняти національний дух українства та зробити істотний поштовх на шляху до майбутньої незалежності. Нова влада прагнула збудувати правову державу, демократичне суспільство, налагоджувала нормальне функціонування громадсько-політичного життя.

Для нас створення Західноукраїнської Народної Республіки має символічне значення і свідчить про силу духу українців, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити у своїй єдиній і соборній національній державі. Недаремно ж 22 січня 1919 року ЗУНР возз’єдналася із Українською Народною Республікою в єдиній національній державі, реалізувавши віковічну мрію української нації про незалежність, єдність та соборність. Українці земель, що входили до складу Австро-Угорської монархії, у листопаді 1918 року довели, що волелюбність і прагнення до своєї державності є для нас основоположною цінністю, без якої ми не уявляємо майбутнього української нації.

Тож вітаючи Вас, шановні золочів’яни, з цим значимим національним святом, дозвольте побажати Вам усім тих почуттів гордості за нашу націю, що сповідували учасники Листопадового Чину, які своїм життям довели відданість Україні та національним ідеалам.

Будьмо гідними творцями життя у своїх сім‘ях, громаді, державі.

Хай єдність, взаєморозуміння і бажання робити якнайбільше добрих справ стануть для кожного з нас добровільним обов‘язком та запорукою процвітання Батьківщини.

Слава Україні! Героям слава!

Ігор ГРИНЬКІВ, міський голова Золочева

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.