17/05/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

Нобелівську премію з економіки вручили жінці, яка вивчала гендерний розрив на ринку праці

Лауреаткою Нобелівської премії з економічних наук 2023 року стала американська економістка, професорка Гарвардського університету Клаудія Голдін. Нагороду їй присудили «за поглиблення нашого розуміння результатів роботи жінок на ринку праці». Про це повідомив Нобелівський комітет у понеділок, 9 жовтня.

Цьогорічна лауреатка економічних наук зробила перший комплексний розрахунок заробітку жінок та їхньої участі на ринку праці. Дослідження Клаудії Голдін показують причини змін, а також основні чинники, через які досі зберігається гендерний розрив.

«Її дослідження розкриває причини змін, а також основні джерела гендерного розриву, що зберігається. Жінки значно не представлені на світовому ринку праці і, коли вони працюють, вони заробляють менше, ніж чоловіки. Клаудія Голдін вивчила архіви та зібрала дані зі США за більш ніж 200 років, що дозволило їй продемонструвати, як і чому гендерні відмінності у доходах та рівні зайнятості змінилися з часом», – заявили у комітеті.

Голдін на основі даних з архівів та даних зі США за понад 200 років продемонструвала, як і чому гендерні відмінності в доходах і рівнях зайнятості змінювалися з часом.

Історично склалося, що більшу частину гендерного розриву в доходах можна пояснити відмінностями в освіті та виборі професії. Однак Голдін довела, що основна частина цієї різниці в доходах зараз припадає на жінок, які працюють в одній професії, і що вона в основному виникає з народженням першої дитини.

Науковиця показала, що участь заміжніх жінок на ринку праці зменшилася з переходом від аграрного до індустріального суспільства на початку 19 століття, але потім почала збільшуватися із зростанням сфери послуг на початку ХХ століття. Голдін пояснила цю закономірність як результат структурних змін і еволюції соціальних норм щодо жіночих обов’язків по дому та сім’ї, пише «Громадське».

Впродовж ХХ століття рівень освіти жінок постійно зростав, і в більшості країн з високим рівнем доходу він зараз значно вищий, ніж у чоловіків. Голдін продемонструвала, що доступ до протизаплідних таблеток відіграв важливу роль у прискоренні цих революційних змін, пропонуючи нові можливості для планування кар’єри.

Попри модернізацію, економічне зростання та зростання частки зайнятих жінок у ХХ столітті, протягом тривалого часу розрив у доходах між жінками та чоловіками майже не зникав.

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.