21/06/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

На Львівщині стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

Для інформування населення.

На Львівщині стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

На водоймах Золочівської міської територіальної громади Золочівського району розпочато комплексну операцію “Нерест-2023”

З 1 квітня 2023 року в 22 областях України розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Також наразі триває заборона на вилов раків. Тривалість нерестової заборони відрізняється залежно від областей та водойм України.

З метою посилення охорони, відтворення та збільшення водних ресурсів, попередження і недопущення порушень правил любительського рибальства на водоймах Львівської області  головою обласної військової адміністрації підписано розпорядження  від 30.03.2023  № 185/0/5-23 «Про заборону добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у період нересту… у водних об’єктів Львівської області, не заборонених для проведення любительського рибальства в 2023 році» та затверджено перелік позанерестових ділянок для проведення любительського рибальства в період встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області у 2023 році.  В межах області оголошено квітень, травень, червень поточного року місяцями охорони нерестуючої риби.

На території Львівської області в цей період заборонено будь-яке рибальство, а також вилов раків у такі терміни:

  •     в басейні р. Дністер із 1 квітня до 10 червня (включно);
  •     в басейнах річок Західний Буг, Сян та Стир із 1 квітня до 20 травня (включно);
  •     у всіх водосховищах, технічних водоймах із 1 квітня до 10 червня (включно);
  •     у придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) із 1 квітня до ЗО червня (включно).

Як виняток, дозволити любительське рибальство в межах Золочівської міської територіальної громади:

Золочівське (водосховище):

Озеро на вул. Шевченка м. Золочева (вздовж дамби та на відстані 300 м від дамби північного берега).

Ставок «Молодіжний» колишня назва «Жовтневий»в парку відпочинку «Здоров’я»  в  м. Золочеві (уздовж греблі та на відстані 300 м по обидві сторони від неї).

Зіпсувати задоволення  від улюбленого заняття рибалці може тільки одне- порушення правил  і заборони рибоволі.

Заборона вилову риби, а також інших водних біоресурсів, застосовується з метою поновлення і збереження популяції різних видів. Кожен рибак повинен знати, що для свого задоволення законом дозволено використовувати не всі знаряддя та способи рибалки. Зокрема заборонити все, що  стосуються вилову сітками, а також існують обмеження по вилову риби з човнів.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначені у наказах). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.

Під час нересту також забороняється проведення вибухових та гідротехнічних робіт, видобуток піщано-гравійної суміші, розчистки русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо.

Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних біоресурсів у даний період.

Потужний природний інстинкт нересту стає у риб головним, він приглушує рефлекси самозбереження. В цей час риба може стати легкою здобиччю для браконьєрів. Тому закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися даної заборони, адже від того, як пройде нерест водних біоресурсів, залежить відновлення їх популяцій у наших водоймах».

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Відповідно до цієї статті передбачено накладання штрафу в розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

 За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. У разі порушень правил рибальства – громадяни можуть повідомити  на «гарячу лінію» Львівського рибоохоронного патруля за телефонами: (032) 270-41-88  та   (066) 098-84-47 управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області. 

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.