21/06/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

З лютого 2024 року Золочівським водоканалом введена абонентська плата за водопостачання та водовідведення

З лютого 2024 року Золочівським водоканалом введена абонентська плата за водопостачання та водовідведення. Споживачі кожного місяця платитимуть додатково 22 гривні 26 копійок. Раніше ця сума була закладена у загальний тариф. Окремим рядком її зазначили на вимогу нового Закону «Про житлово-комунальні послуги».

Детальніше пояснює, Оксана МИЦЬ, в.о. керівника МКП «Золочівводоканал»:

– Насправді для споживачів не змінилось нічого. Зробили це на вимогу чинного законодавства, в якому йдеться про те, що в тарифі, який встановлений МКП «Золочівводоканал», має бути відокремлено абонплату. Тобто, по суті, абонплата – складова тарифу на водопостачання та водовідведення. Просто законодавець у Києві сказав, що маємо це виокремити. Поки це було в тарифі, задля зменшення навантаження на споживача, ми не нараховували абонентську плату. Зараз цю абонплату вводять всі водоканали в Україні. Станом на цей час вона складає 22 гривні 26 копійок. Відтак, це платіж, який абонент сплачує за укладання договору, рознесення квитанцій та абонентське обслуговування. Абонентська плата сплачується на один особовий рахунок, незалежно від кількості людей, що проживають у квартирі чи від обсягу споживання. Також хочу наголосити, що Законом на оплату за абонентське обслуговування призначається субсидія та нараховуються пільги.

Зазначу, кожен водоканал проводить особисті розрахунки і в кожного підприємства вони є різними. До прикладу, абонплата за водопостачання та водовідведення у Львові становить 39, 66 грн. в місяць, у Бродах – 46, 92 грн. в місяць, у Буську – 33, 34 грн. в місяць. Тобто у нас вона – найнижча серед водоканалів.

Кошти від абонентської плати, будуть спрямовані на утримання та експлуатацію водопровідних та каналізаційних мереж міста Золочева.

Від себе закликаю громадян з розумінням поставитись до ситуації та вчасно сплачувати за всі комунальні послуги, особливо тепер, коли в країні триває повномасштабна війна. Зі свого боку ми робимо все для того, щоб забезпечити жителів громади вчасно і якісно послугою водопостачання та водовідведення.

Джерело: Золочівська міська рада

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.