21/06/2024

Золочів Вечірній

Всі новини Золочівщини

Захистити пам`яток культури від війни

7 червня 2022 року,  міський голова Золочева Ігор Гриньків відвідав села Сасів, Хмелева та Верхобуж та передав церковним громадам вогнегасники для дерев’яних пам’яток сакральної культури. Золочів отримав від Польщі партію вогнегасників для захисту пам’яток культури. Як розповів міський голова Ігор Гриньків, допомогу отримали завдяки партнерам з Міністерства культури Польщі, Інституту «Полоніка» та Фонду культурної спадщини Польщі, а також небайдужим полякам, які відгукнулися на заклик допомогти українським містам захистити пам’ятки.
– Ми вдячні полякам за цю підтримку, – говорить староста Галина Дмитрів. – Це дуже важливо для наших пам’яток. На нашій території два дерев’яні храми – храм Успіння Пресвятої Богородиці у селі Верхобуж та храм Святих Кирила і Мефодія отримали вогнегасники. Зважаючи на те, що живемо у час війни, безпека і збереження наших духовних святинь є дуже важливою.
Також у цей день вогнегасники було передано у храм Святого Миколая села Сасів.
Зазначу, що Золочівська міська рада вже тривалий час співпрацює з Міністерством культури Польщі, Інститутом «Полоніка» та Фондом культурної спадщини Польщі у напрямку збереження спільної спадщини.

ZV.IN.UA | BR1ZE © Est. 2019 | Newsphere by AF themes.